Job Openings Contabil

About the job Contabil

Ne dorim de la tine sa:

  • fii o persoana sociabila, proactiva, organizata, cu pasiune pentru contabilitate
  • ai cel putin 3 ani de experienta in domeniul financiar-contabil;
  • fii un bun cunoscator de Excel;
  • ai studiile superioare in domeniu finalizate;

Responsabilitati principale:

  • verificarea inregistrarilor contabile a tranzactiilor efectuate de clientii locali (la sediul acestora sau remote) precum si o continua comunicare si raportare catre acestia;
  • verificarea registrului de mijloace fixe si calculul amortizarii;
  • asistearea la inchiderile lunare/anuale si la analizarea conturilor
  • asistarea la calcularea impozitului pe profit, a impozitului pe venit microintreprindere, a impozitului pe venit nerezidenti etc;
  • pregatirea declaratiilor fiscale ;
  • pregatirea rapoartelor statistice/financiare si a rapoartelor pentru alte institutii (organe de stat);
  • colaborarea cu auditorii interni si externi pentru completarea dosarelor de audit.

  • Beneficii

    • tichete de masa;
    • medical la o clinica privata;
    • decontarea transportului;
    • program de lucru flexibil;
    • oportunitati de a te dezvolta si de a lucra alaturi de colegi tineri si prietenosi, cu un puternic background profesional;