Job Openings Bartender- Υπεύθυνος Μπαρ

About the job Bartender- Υπεύθυνος Μπαρ

Περιγραφή θέσης εργασίας

Αναζητούμε ενθουσιώδη Μπάρμαν, που θα παρέχει μια εξαιρετική εμπειρία στους πελάτες που απολαμβάνουν τα ποτά μας. Ένας καλός Μπάρμαν μπορεί να δημιουργεί κλασικά και πρωτοποριακά ποτά, υπερβαίνοντας τις ανάγκες και τις προσδοκίες των πελατών. Η αμοιβή περιλαμβάνει μισθό και φιλοδωρήματα.

Αρμοδιότητες

  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
  • Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
  • Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
  • Διατήρηση πελατοκεντρικής στάσης και παροχή άριστης εμπειρίας πελατών
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών

Απαιτήσεις

  • Βιογραφικό και αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως Μπάρμαν
  • Εξαιρετική γνώση δημιουργίας κοκτέιλ, γαρνιρίσματος και σερβιρίσματος ποτών
  • Γνώση Η/Υ
  • Η γνώση δεύτερης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Θετική στάση και άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διατήρησης ενός οργανωμένου και καθαρού μπαρ, με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
  • Σχετικό πιστοποιητικό κατάρτισης θα θεωρηθεί πλεονέκτημα

Job brief

We are looking for an enthusiastic Bartender to provide an excellent guest drinking experience. Good Bartenders will be able to create classic and innovative drinks exceeding customers needs and expectations. Compensation includes salary and tips.

Responsibilities

  • Prepare alcohol or non-alcohol beverages for bar and restaurant patrons
  • Interact with customers, take orders and serve snacks and drinks
  • Assess customers needs and preferences and make recommendations
  • Mix ingredients to prepare cocktails
  • Plan and present bar menu
  • Check customers identification and confirm it meets legal drinking age
  • Restock and replenish bar inventory and supplies
  • Stay guest focused and nurture an excellent guest experience
  • Comply with all food and beverage regulations

Requirements and skills

  • Resume and proven working experience as a Bartender
  • Excellent knowledge of in mixing, garnishing and serving drinks
  • Computer literacy
  • Knowledge of a second language is a plus
  • Positive attitude and excellent communication skills
  • Ability to keep the bar organized, stocked and clean
  • Relevant training certificate