Job Openings Senior Λογιστής

About the job Senior Λογιστής

Για λογαριασμό πελάτη μας επιθυμούμε να καλύψουμε τη θέση:

Senior Λογιστής

Με έδρα τη Θεσσαλονίκη Κωδικός Θέσης SAC - 0524

Γενικά για τη θέση

Ο πελάτης μας είναι εμπορική επιχείρηση με έδρα τη Θεσσαλονίκη. Στο πλαίσιο της ανάπτυξής του επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα της ένα νέο στέλεχος στο τμήμα του Λογιστηρίου.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση τήρησης των λογιστικών βιβλίων σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στη σχετική νομοθεσία
  • Γνώσεις μισθοδοσίας
  • Λογιστικές καταχωρίσεις και προετοιμασία καταστάσεων για υποβολή στις αρμόδιες αρχές.
  • Λογιστική παρακολούθηση του υποκαταστήματος της Αττικής
  • Έλεγχος και επίβλεψη καταχωρίσεων λογιστικών στοιχείων προμηθευτών-πελατών για συμφωνίες υπολοίπων
  • Παροχή αναφορών στη διοίκηση σε τακτική βάση
  • Λοιπές λογιστικές εργασίες

Χαρακτηριστικά Ιδανικού Υποψηφίου

  • Ανάλογη επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση σε οργανωμένο λογιστήριο, τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Γνώση συστημάτων ERP, ιδανικά SOFTONE
  • Πολύ καλή γνώση νομοθεσίας και ορθών λογιστικών πρακτικών (Βιβλία Γ Κατηγορίας)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Λοιπές πληροφορίες

  • Καθαρές μηνιαίες αποδοχές από 1100 -1300 ανάλογα με τα προσόντα και την προϋπηρεσία του υποψηφίου
  • Πενθήμερη, 8ωρη απασχόληση (08:30 - 17:00, Δευτέρα - Παρασκευή)